Palangos vardas skambėjo tarptautiniuose konkursuose


Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios  pirmos vietos. Įtemptos dienos (03.28 - 04.05) Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi „atsipirko“ gerais vertinimais. Vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.

 

Lietuvos akordeonistų konkurse Algirdas ir Mantas pelnė pirmąsias vietas. Su nuotykiais vyko apdovanojimo šventė Vilniaus mokytojų namuose. Nežinojome, kad Algirdui reikės groti ir jis neatsivežė akordeono. Bet puikiai išsisuko: pasiskolinęs akordeoną,  nuotaikingai atliko įžymiąją H. Rebane „Sambossa“ ir buvo palydėtas audringais plojimais.

 

Konkurso „VILNIUS 2017“dalyviai pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą skirstomi į 12 kategorijų: solistai, įvairiausių sudėčių ansambliai bei orkestrai. Šiais metais atlikėjų geografija spalvinga, o tarptautinė vertinimo komisija ypatingai aukšto lygio. Atvyko dalyviai ir komisijos nariai iš Suomijos, Danijos, Italijos, Kinijos, Slovakijos, Vokietijos, Portugalijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Kroatijos, Baltarusijos, Čekijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei, žinoma, Lietuvos.

 

Tarptautiniame konkurse „VILNIUS 2017“ visus sužavėjo Manto grojimas. Dar nebuvo paskelbti rezultatai, bet klausytojai ir komisijos nariai spaudė Mantui ranką, sveikino ir dėkojo už nuostabų grojimą. Viena iš komisijos narių Wei Bijun (Kinija) pakvietė atvykti į 2018 metais Xarbine (Kinija) vyksiantį akordeonistų festivalį – konkursą. Tačiau ... skrydis lėktuvu, bilietai ne tik mums, bet ir akordeonui... Pasvajoti galima... Užteks mums pasiekti konkursą „Pasaulio Taurė“,  vyksiantį Paryžiuje rudenį.

 

Mes džiaugiamės ir dėkojame „nemokamam“ vežėjui į konkursus – Manto  tėčiui, kuris po Vilniaus konkursų pristatė mus į  Daugpilį (Latvija). Čia vyko tarptautinis akordeonistų konkursas „Naujene 2017“. Pakelėse matėme daug skraidančių gandrų ir gervių, tad Mantui buvo lengva groti A. Kusiakovo kūrinį „Gervės“. Geras programos atlikimas padėjo užkopti ant aukščiausiojo pakylos laiptelio ir pelnyti dar vieną pirmąją vietą. Šiame konkurse dalyvavo apie 250 akordeonistų iš meno mokyklų ir buvo suskirstyti į kategorijas pagal 1-7 klases. Jie atvyko iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos,  Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Kroatijos, Suomijos.

 

Džiaugiuosi, kad mano mokiniai ne tik nuostabiai groja, bet yra drąsūs ir komunikabilūs. Vilniuje  Mokytojų namuose vyko „Bugari Evo“ akordeono pristatymas. Tai naujoviški elektroniniai – skaitmeniniai akordeonai, gaminami pasaulyje garsioje Italijos BUGARI gamykloje. Pristatymas vyko italų kalba, tai puikiu vertėju į lietuvių kalbą tapo Mantas, o akordeono demonstruotoju – Algirdas. Visiems buvo įdomu sužinot šio akordeono galimybes. Klausytis simfoninio orkestro, vargonų, fortepijono, žmogaus balsu ir t.t. akordeonu atliekamų melodijų. Algirdas puikiai suvaldė instrumentą ir, žinoma, norėtų tokį įsigyti...

Akordeonistų mokytojai teko padirbėti konkurso „VILNIUS 2017“ vertinimo komisijoje. Džiaugiuosi, kad mano vertinimai sutapo su kitų komisijos narių balais. Tačiau gaila, kad negaliu konkursuose vertinti savo mokinių. Tikrai parašyčiau daug daugiau...

 

Mūsų ilgąją konkursų kelionę vainikavo „Palangos dienų“ pristatymas Lietuvos respublikos seime. Koncertavome,  susitikome ir  bendravome su žymiais šių dienų valdžios atstovais, lankėmės seimo posėdžių salėse. Grįžome pavargę, tačiau su naujomis idėjomis ir planais ateičiai.

 

Algirdo ir Manto akordeono mokytoja Nijolė Daukšienė

 

Akimirkos iš V-ojo Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pianistų festivalio -
konkurso „Pajūrio klavyrai“
MENO MOKYKLOS 60-MEČIO ŠVENTINIO RENGINIO - KONCERTO MIESTOBENDRUOMENEI „...ČIA PRASIDĖJO IR MANO KELIAS...“ AKIMIRKOS
konkurso PRIMO VIOLINO 2018 dalyvius ir laureatus
Sveikiname!
Nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso laureatus

ETNOKULTŪRINĖS VEIKLOS STOVYKLOS BEI PROJEKTOLIETUVIŲ TAUTINIO MENO TRADICIJOS ŽEMAITIJOJE. MUZIKA, DAILĖ, ARCHITEKTŪRA“ veiklos rezultatų pristatymas

Edukacinė-pažintinė kelionė „Muzikuojame, kuriame ir bendraujame“ į

Ulbroką (Latvija) ir Rygą (Latvija) 2017 m. spalio 13-14 d.

Išvykos bei jungtinio Palangos ir Ulbrokos (Latvija) meno mokyklų mokinių ir mokytojų koncerto akimirkosLietuvos Maximalistais šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.

60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo Lietuvos Maximalistų, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.

2017 m. spalio 20 d. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje
surengtas koncertasMUZIKUOJU SU MOKYTOJU
2017 m. spalio 3 d. surengtas tradicinis mokinių koncertas „Muzikinėspertraukėlės“, skirtas Tarptautinėms Muzikos ir Mokytojų dienoms paminėti.Koncertą organizavo mokytojos Loreta Fridinovienė, Ilona Jurgutytė, JelenaKravcova. Muzikines pertraukėles vedė mokytoja Ilona Jurgutytė.
Tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis BALTŲ RAŠTAI
Rugsėjo 1-osios šventė
Balandžio mėn. 22 d. Raudondvario...

I Tarptautinis  instrumentinės muzikos  konkursas „Grokime kartu“

II vaikų ir jaunimo festivalis „ Muzika kviečia kiekvieną“

Balandžio 10 -11 dienomis Kauno J. Gruodžio konservatorijoje  vyko ypač graži akordeono muzikos šventė
Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios  pirmos vietos. Įtemptos dienos (03.28 - 04.05) Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi „atsipirko“ gerais vertinimais.
XIII Nacionalinio Jono Švedo...

V Žemaitijos krašto fortepijoninių etiudų konkurso nugalėtojus

Jau tapo tradicija, kad...

XVI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto jaunųjų akordeonistų konkurso laureatus

Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi 12-ą gimtadienį šventė grodamas scenoje.
Stasio Vainiūno meno mokyklos renginys - dovana Vasario 16-ajai
SVEIKINAME III laipsnio diplomų laimėtojus IV-ajame respublikiniame instrumentinių ansamblių konkurse KARAMELĖ Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje, Kelmė 2017 m. vasario 15 d.
Sveikiname laureatus
Sveikiname E. Puidokaitę ir jos mokytoją
Šaunuoliai! Laureatė Beatričė Marcinkutė ir jauniausiojo konkurso laureato diplomą pelnęs Jurgis Galdikas
Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistai Algirdas Benetis, Mantas Leonardo Lizzi ir jų mokytoja Nijolė Daukšienė moksleivių rudens atostogų metu vyko į festivalį „Tarptautinės akordeono dienos Prahoje“
Rudens mokinių atostogos meno mokykloje prasideda 2016 spalio 31 d. baigiasi 2016 lapkričio 4 d.
Renginiai vyks: 2016 m. lapkričio 11 d. 15.30 val. Žemaičių dailės muziejuje Plungėje 2016 m. gruodžio 16 d. 16.30 val. Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje

PUSLAPIAI