Categories: Buve
      Date: Apr 20, 2017
     Title: Palangos vardas skambėjo tarptautiniuose konkursuose
Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios  pirmos vietos. Įtemptos dienos (03.28 - 04.05) Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi „atsipirko“ gerais vertinimais.

Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios  pirmos vietos. Įtemptos dienos (03.28 - 04.05) Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi „atsipirko“ gerais vertinimais. Vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.

 

Lietuvos akordeonistų konkurse Algirdas ir Mantas pelnė pirmąsias vietas. Su nuotykiais vyko apdovanojimo šventė Vilniaus mokytojų namuose. Nežinojome, kad Algirdui reikės groti ir jis neatsivežė akordeono. Bet puikiai išsisuko: pasiskolinęs akordeoną,  nuotaikingai atliko įžymiąją H. Rebane „Sambossa“ ir buvo palydėtas audringais plojimais.

 

Konkurso „VILNIUS 2017“dalyviai pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą skirstomi į 12 kategorijų: solistai, įvairiausių sudėčių ansambliai bei orkestrai. Šiais metais atlikėjų geografija spalvinga, o tarptautinė vertinimo komisija ypatingai aukšto lygio. Atvyko dalyviai ir komisijos nariai iš Suomijos, Danijos, Italijos, Kinijos, Slovakijos, Vokietijos, Portugalijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Kroatijos, Baltarusijos, Čekijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei, žinoma, Lietuvos.

 

Tarptautiniame konkurse „VILNIUS 2017“ visus sužavėjo Manto grojimas. Dar nebuvo paskelbti rezultatai, bet klausytojai ir komisijos nariai spaudė Mantui ranką, sveikino ir dėkojo už nuostabų grojimą. Viena iš komisijos narių Wei Bijun (Kinija) pakvietė atvykti į 2018 metais Xarbine (Kinija) vyksiantį akordeonistų festivalį – konkursą. Tačiau ... skrydis lėktuvu, bilietai ne tik mums, bet ir akordeonui... Pasvajoti galima... Užteks mums pasiekti konkursą „Pasaulio Taurė“,  vyksiantį Paryžiuje rudenį.

 

Mes džiaugiamės ir dėkojame „nemokamam“ vežėjui į konkursus – Manto  tėčiui, kuris po Vilniaus konkursų pristatė mus į  Daugpilį (Latvija). Čia vyko tarptautinis akordeonistų konkursas „Naujene 2017“. Pakelėse matėme daug skraidančių gandrų ir gervių, tad Mantui buvo lengva groti A. Kusiakovo kūrinį „Gervės“. Geras programos atlikimas padėjo užkopti ant aukščiausiojo pakylos laiptelio ir pelnyti dar vieną pirmąją vietą. Šiame konkurse dalyvavo apie 250 akordeonistų iš meno mokyklų ir buvo suskirstyti į kategorijas pagal 1-7 klases. Jie atvyko iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos,  Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Kroatijos, Suomijos.

 

Džiaugiuosi, kad mano mokiniai ne tik nuostabiai groja, bet yra drąsūs ir komunikabilūs. Vilniuje  Mokytojų namuose vyko „Bugari Evo“ akordeono pristatymas. Tai naujoviški elektroniniai – skaitmeniniai akordeonai, gaminami pasaulyje garsioje Italijos BUGARI gamykloje. Pristatymas vyko italų kalba, tai puikiu vertėju į lietuvių kalbą tapo Mantas, o akordeono demonstruotoju – Algirdas. Visiems buvo įdomu sužinot šio akordeono galimybes. Klausytis simfoninio orkestro, vargonų, fortepijono, žmogaus balsu ir t.t. akordeonu atliekamų melodijų. Algirdas puikiai suvaldė instrumentą ir, žinoma, norėtų tokį įsigyti...

Akordeonistų mokytojai teko padirbėti konkurso „VILNIUS 2017“ vertinimo komisijoje. Džiaugiuosi, kad mano vertinimai sutapo su kitų komisijos narių balais. Tačiau gaila, kad negaliu konkursuose vertinti savo mokinių. Tikrai parašyčiau daug daugiau...

 

Mūsų ilgąją konkursų kelionę vainikavo „Palangos dienų“ pristatymas Lietuvos respublikos seime. Koncertavome,  susitikome ir  bendravome su žymiais šių dienų valdžios atstovais, lankėmės seimo posėdžių salėse. Grįžome pavargę, tačiau su naujomis idėjomis ir planais ateičiai.

 

Algirdo ir Manto akordeono mokytoja Nijolė Daukšienė

 

{Gallery dir='Palangos_vardas'}