Categories: Buve
      Date: Nov 15, 2017
     Title: Įspūdinga diena su gabiausiais Lietuvos moksleiviais

Lietuvos Maximalistais šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.

60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo Lietuvos Maximalistų, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.Lietuvos Maximalistais šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.

60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo Lietuvos Maximalistų, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.

Mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse moksleivius vertinusi komisija atsižvelgė ne tik į vaikų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų pačių motyvacinius laiškus.

Vienas jauniausių šių metų stipendijų laimėtojų 12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi iš Palangos akordeonu groti pradėjo 6-erių ir jau po metų dalyvavo pirmajame tarptautiniame muzikos konkurse. Dabar Manto sąskaitoje virš 40-ies tarptautinių muzikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje titulų, pasirodymas su akordeono virtuozu Martynu Levickiu, koncertai daugybėje pasaulio šalių. Jaunasis muzikantas taip pat mokosi groti fortepijonu, domisi orkestriniu dirigavimu bei kompozicija ir svajoja diriguoti simfoniniam orkestrui. Noriu tapti geriausiu akordeonistu Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje bei garsinti savo šalį. Užaugęs norėčiau akordeono muzikos mokyti vaikus arba studentus, planų neslepia talentingasis Mantas.

Spalio 14 dieną visi laimėtojai buvo pakviesti į Vilnių dalyvauti smagioje bei įspūdžių kupinoje Lietuvos Maximalistų“ kelionėje. Jos metu teko pabūti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur laukė kareiviška košė ir įvairios užduotys. Pasidarbuoti kulinarinėse spalvotų blynų dirbtuvėse su Jolita Vaitkute. Susipažinti su robotikos pasauliu ir sukonstruoti tikrą robotą, kurie vėliau galynėjosi tarpusavyje. Na o šventinis vakaras vyko Valdovų rūmuose. Laimėtojus sveikino Kristina MeidėMaxima LT“ generalinė direktorė, žurnalistas, rašytojas Andrius Tapinas, verslininkas, investuotojas Ilja Laurs. LR Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Martynas Levickis įteikė Mantui diplomą už pasiekimus Muzikos srityje. Aktorius, koncerto vedėjas Dominykas Vaitiekūnas pakvietė Mantą diriguoti orkestrui. Teko labai atidžiai žiūrėti į partitūrą, nes kūrinys pasitaikė nežinomas. Bet visi orkestrantai pakluso Manto mostui nusilenkti publikai. Šventinis vakaras baigėsi skambant orkestrui, kuriam dirigavo pats Martynas Levickis. Visų laukė vaišės ir didžiulis tortas.

Mokytoja Nijolė Daukšienė

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

{Gallery dir='20171115_lt_maximalistai'}