Liaudies instrumentų ir akordeono klasė

Liaudies instrumentų ir akordeono skyriuje dirba mokytojai, savo darbu puoselėjantys lietuvių liaudies instrumentus ir tradicijas, populiarinantys liaudies ir akordeono muziką. Mokytojai ugdo jaunuosius talentus, ruošia juos respublikiniams, tarptautiniams konkursams. Įvairaus amžiaus vaikai mokomi groti kanklėmis, birbyne, lumzdeliu, skrabalais ir  akordeonu.

Akordeonu moko groti mokytojai metodininkai Nijolė Daukšienė, Jelena Kravcova, kanklėmis – Jurgita Petkutė-Marcinkienė, birbyne, lumzdeliu ir skrabalais – mokytojas metodininkas Irmantas Mikalonis. Mokiniai mokomi groti ne tik solo, bet ir drauge muzikuoti ansambliuose. Be pagrindinio instrumento nuo 3 klasės mokiniai turi galimybę išmokti groti antruoju muzikos instrumentu.

Akordeonininkų ansambliai (vadovė mokytoja Nijolė Daukšienė ir Jelena Kravcova), tradicinių instrumentų ansamblis, kanklių ansamblis (vadovė mokytoja Jurgita Petkutė-Marcinkienė), birbynių ansambliai (vadovas mokytojas Irmantas Mikalonis) – tai kolektyvai, aktyviai dalyvaujantys ne tik miesto, apskrities, bet ir respublikiniuose, tarptautiniuose renginiuose, dainų šventėse, įvairiuose projektuose ir seminaruose. Jauniesiems liaudininkams muzikuoti padeda koncertmeisteriai – vyresnioji koncertmeisterė Karolina Butrimavičienė, koncertmeisterė metodininkė Inesas Tiškienė, koncertmeisterė ekspertė Tamara Prokopovič.