Naujienos

Skirta šviesios atminties Mokytojai Kostancijai

Netekome šviesios, muziką ir gyvenimą mylinčios, mokyklos ir miesto kultūros ambasadorės, buvusios ilgametės Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytojos Kostancijos Strikienės. Mokytoja Palangos vaikų muzikos mokykloje dirbo nuo pat pirmos įkūrimo dienos. Jaunuosius palangiškius mokė solfedžio ir muzikos istorijos. Kartu su vyru, buvusiu šviesios atminties mokyklos direktoriumi Vytautu Striku, visą savo gyvenimą, kūrybines ir fizines jėgas atidavė mokyklai. Per keturiasdešimt pedagoginio darbo metų  išleista 30 absolventų laidų, t. y. virš tūkstančio Palangos vaikų sėkmingai baigusių mokyklą. Ne vienas  iš jų, mokytojos įkvėptas, rinkosi menininko, muzikos pedagogo kelią ir šiandien save sėkmingai realizuoja šiose profesijose. Per  visus mokytojos pedagoginio darbo metus sukurta mokykla, kurioje puoselėjamos tikrosios vertybės – augančiai jaunai kartai diegiama meilė ir pagarba menui, muzikai, kultūrai, žmogui.  Kostancijos Strikienės dėka užmegzti ir puoselėjami kultūriniai,  bendradarbiavimo ryšiai su iškiliomis menininkų asmenybėmis, kompozitorių Balio Dvariono, Juozo Karoso, Stasio Vainiūno šeimomis, mokiniams organizuojami muzikiniai susitikimai, koncertai, diskusijos  su  kompozitoriais, menininkais.

Didelę dabartinio meno mokyklos kolektyvo dalį sudaro buvę mokyklos ir mokytojos mokiniai.  Mokytoja Svetlana prisimena: „… mokytoja Konstancija buvo mano šeimos trijų kartų mokytoja, mano mamos, mano ir mano sūnų mokytoja“. Kitų mokytojų, buvusių jos mokinių, atmintyje išliko mokytojos, kaip labai gražios, elegantiškos moters paveikslas.  Mokytoja niekada neatitrūko nuo mokyklos gyvenimo. Buvo nuolat kviečiama dalintis su šiandien besimokančiais mokiniais ir mokytojais savo patirtimi apie meno mokyklos istoriją, jos kūrimosi etapus,  apie muzikines, kultūrines tradicijas. Mokykla buvo Jos dalis, o Ji visada buvo mokyklos dalimi.

Galime būti dėkingi likimui, kad teko laimė pažinti šią begalinio pozityvaus gyvenimo džiaugsmo pilną asmenybę. Prisimenant Kostancijos žodžius: „Gyvenimu reikia džiaugtis ne valandomis ir net ne minutėmis, o akimirkomis – prabėgęs laikas niekada nesugrįš. O paprastų, bet šiltų žodžių „atsiprašau, prašau, ačiū, laba diena“ niekada nebus per daug – tik nuo mūsų pačių priklauso, ar būsime laimingi“.

…šviesus mūsų prisiminimas, pagarba tegul leidžia Jos sielai lengvai pakilti  Amžinybėn…

Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos bendruomenė

Pagerbti ir atsisveikinti su Mokytoja galima Palangos laidojimo namuose liepos 15 d. pirmadienį nuo 14 val.

Šventos mišios liepos 16 d. antradienį  9 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.  

Palydėjimas į Palangos miesto kapines liepos 16 d. antradienį 12 val.

V-asis respublikinis jaunųjų muzikantų konkursas ,,MUZIKA@-2024″

Pianisčių laimėjimai!Ilgai laukti ir džiuginantys rezultatai iš V- ojo respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso ,,MUZIKA@-2024″, sulaukusio daugiau nei 350 dalyvių pasirodymų iš muzikos ir meno mokyklų bei menų gimnazijų. Mūsų mokyklos atstovėms  konkursas buvo itin sėkmingas.
AIRIDA STUNDĖ pelnė II vietos laureato diplomą.
Fortepijoninis trio – ARIANA GECEVIČIŪTĖ, KOTRYNA KUNGYTĖ, NIDA VIŠČIŪNAITĖ tapo I vietos laureatėmis.
Sveikinimai konkursantėms ir mokytojai Inesai Tiškienei!

Festivalis “MYLIU PALANGĄ 2024”

Palangos kurorto festivalis „Myliu Palangą 2024“ šiemet subūrė meno ir kultūros mylėtojus Jūratės ir Kastyčio skvere iš visos Lietuvos. Renginyje dalyvavo ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai, kurie pademonstravo savo talentus ir suteikė daug džiaugsmo tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Jaunieji muzikantai turėjo unikalią progą pasirodyti didžiojoje, profesionalioje scenoje ir pasijusti didelėmis žvaigždėmis.